Jagdschloss St.Hubertusgrün - dworek myśliwski św.Huberta

Słoneczne Wzgórze, albo Słoneczna Góra to miejsce w którym dawniej stał urokliwy dworek myśliwski Schaffgotschów - St. Hubertusgrün (dworek św.Huberta). 
Pozostało po nim odrobinę kamiennych fundamentów i parę cegieł. Nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach zniknął z powierzchni ziemi …
W pobliżu dworku myśliwskiego St.Hubertusgrün, funkcjonował do 1860 roku kurort leczniczy BAD GRÜBEN (Grabin Zdrój), gdzie kąpielami błotnymi i borowinowymi oraz siarkowymi i żelazistymi wodami mineralnymi leczono artretyzm, skurcze i osłabienie oragnizmu. 
Kurort leczniczy dysponował 49 pokojami gościnnymi oraz gabinetami z wbudowanymi wannami. Kuracjusze korzystali również ze wspomnianego dworku myśliwskiego St. HUBERTUSGRÜN. Po pożarze domu zdrojowego w Grabinie (Bad Grüben) zaniechano dalszego wodolecznictwa, tym bardziej, że w międzyczasie coraz większe znaczenie uzyskiwały duże uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej. 
Takie informacje przekazuje tablica informacyjna upamiętniająca to miejsce.
Zdjęcia aktualne - Mariusz Opalony oraz Damian Marcińczak. Zdjęcia archiwalne (rok 1902) ze strony dolny-slask.org.pl

Copyright by J.M.Skop © All Rights Reserved 2006 - 2021

tel. +49 172 2309359   |   Impressum  |  Polityka prywatności

  • Facebook Black Round
  • Twitter Black Round
  • Instagram - Black Circle

pałac w kopicach,joanna schaffgotsch von schomberg-godulla,śląski kopciuszek,pałac na wodzie,hans ulrich graf schaffgotsch,kopice,karol godula,karl godulla,gräfin sophie henckel von donnersmarck,schloss koppitz,