top of page

Losy pałacu w Kopicach - Rok 2013 i kronika ważniejszych wydarzeń 

Pałac w Kopicach - pałac na wodzie

Styczeń 2013 ...

 

31 stycznia - w ostatnich dwóch miesiącach (listopad i grudzień) ukazało się wprawdzie w lokalnych opolskich mediach kilka artykułów na temat rozpoczętego remontu dachów pałacowej kaplicy i grobowca Schaffgotschów, jednakże bez jakichkolwiek rewelacyjnych informacji. W sumie każdy ze wspomnianych artykułów nie różnił się zbytnio od siebie. Były pisane na tzw. “dechę”, czyli ich autorzy zrzynali w przeważającej ilości treść z poprzednich, nie wnosząc nic nowego w publikowanych informacjach. Na początku grudnia ubiegłego roku, na antenie radia opole, na ten temat wypowiadała się również konserwator zabytków Iwona Solisz, chwaląc się przymuszeniem właściciela do wykonania wspomnianych prac, czyli przede wszystkim kwestie zadaszenia i odprowadzenia wód opadowych. Prace przy zadaszeniu kaplicy i grobowca wykonali pracownicy Zarmenu. Nie wygląda to optycznie najlepiej ale prace zostały zakończone.

 

Lipiec 2013 ...

 

9 lipca - brak informacji przez ponad pięć miesięcy z mojej strony to efekt braku jakichkolwiek zmian w Kopicach. Tam nie dzieje się nic. Jedynie wszystko tradycyjnie zarasta. Ochroniarze nie kwapią się żeby cokolwiek przykosić, uporządkować, ważniejsze jest łowienie ryb w pałacowym stawie, jakieś ognisko, butelka. Brak jakiejkolwiek kontroli od kilkunastu miesięcy tylko umacnia ich pewność siebie i bezkarną bezczelność. 

Gmina Grodków dalej nie potrafi skutecznie naliczyć i ściągnąć podatku za kopicką nieruchomość, a swoje nieudacznictwo zakrywa paragrafami o tajemnicy podatkowej. Tak to wszystko wygląda. Cóż poza tym? Jakiś debil z administracji serwisu net3.pl, na którego usługach mieliśmy od pięciu lat naszą księge gości, wykasował nam z niewiadomego mi powodu 70% wpisów w księdze ... z ponad 1300 zostało ostatnie 320. Najprawdopodobniej niebawem księga zniknie całkowicie, bo serwis net3.pl jest na sprzedaż, a z administratorem nie można się skontaktować.

bottom of page