top of page

Potomkowie "Schaffgotschów z Kopic" ze swoimi rodzinami (2018)

Rodzina Schaffgotsch odwiedza Pałac w Kopicach

W listopadzie 2018 roku PAŁAC w Kopicach odwiedzili liczni członkowie rodziny Schaffgotsch, potomkowie Joanny i Hansa Ulricha. Na codzień rozproszeni po całym świecie, jednak ta wyjątkowa, z pewnością dla wielu z nich sentymentalna podróż do Kopic sprawiła, że przybyli tu w tak dużym gronie. Wielu z nich zobaczyło pałac ich przodków po raz pierwszy "na żywo". Jakie były ich wrażenia? Myślę, że mieszane. Znając pałac z archiwalnych zdjęć, w czasach jego świetności, jego dzisiejszy stan/widok musiał być dla nich conajmniej przygnębiający. Taki widok musiał boleć. Może małym pocieszeniem dla nich była świadomość, że pomimo upływu tylu dziesięcioleci, nie zapomniano o ich przodkach i wspomina się ich nadal z wielkim szacunkiem.

Zdjęcie udostępnił Jarosław Bogacki, za co Jarku bardzo serdecznie dziękuję!

Pomimo pomocy hrabiego Schaffgotscha, przygotowanie informacji/opisów do osób uwiecznionych na pamiątkowej fotografii zajęło mi ... oj! naprawdę mnóstwooo czasu. Poznajcie więc "dzisiejszych Schaffgotschów" ze zdjęcia:

 

 

1.    SOFIA ALIX MARIE-CLAIRE SCHAFFGOTSCH, córka hrabiego Carl-Friedrich Gotthard Maria Caspar Melchior Balthasar Ulrich Schaffgotsch z numerem 16. Urodzona w Wiesbaden. Mieszka w Londynie.


2.    FILIPA JEBSEN, córka hrabiny Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13. Jej ojcem jest Hans Michael Jebsen z numerem 17. Rodzeństwo: Clara Jebsen z numerem 5 i Immanuel Jebsen z numerem 8. Urodzona w Dani.


3.    ANNA LUISA MARIA ANTONINA, córka hrabiego Carl-Friedrich Gotthard Maria Caspar Melchior Balthasar Ulrich Schaffgotsch z numerem 16. Urodziła się w Wiesbaden. Mieszka w Londynie.


4.    ALEXANDER CARL FRIEDRICH GOTTHARD MARIA, syn hrabiego Hans Ulrich Karl Adam Gotthard Maria Christoph Leopold Anton Maximilian Edwin Paul Schaffgotsch z numerem 7. Matką jest Theresia Schaffgotsch (Gräfin von Thun und Hohenstein) z numerem 6. Urodzony we Frankfurcie. Mieszka w Berlinie.


5.    CLARA JEBSEN, córka hrabiny Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (Schaffgotsch) z numerem 13 i hrabiego Hans Michael Jebsen z numerem 17. Rodzeństwo: Filipa Jebsen z numerem 2 i Immanuel Jebsen z numerem 8. Urodzona w Dani.


6.    THERESIA SCHAFFGOTSCH (Gräfin von Thun und Hohenstein), żona hrabiego Hans Ulrich Karl Adam Gotthard Maria Christoph Leopold Anton Maximilian Edwin Paul Schaffgotsch z numerem 7. Urodzona w 1956 roku w Trient. Mieszka we Włoszech. Jest matką od: Alexander Carl Friedrich Gotthard Maria Schaffgotsch z numerem 4 i Hans Ulrich Georg Siegmund Gotthard Maria Nestor Schaffgotsch (nie ma go na zdjęciu).


7.    HANS ULRICH KARL ADAM GOTTHARD MARIA CHRISTOPH LEOPOLD ANTON MAXIMILIAN EDWIN PAUL SCHAFFGOTSCH, jest najstarszym z męskiej lini Schaffgotschów z Kopic i jednocześnie głową ich rodu. Urodził się w 1950 roku w Regensburgu. Jest praprawnukiem Joanny Schaffgotsch. Mieszka we Włoszech. Jego żoną jest Theresia Schaffgotsch (Gräfin von Thun und Hohenstein) z numerem 6. Ma dwóch synów: Alexander Carl Friedrich Gotthard Maria Schaffgotsch z numerem 4 i Hans Ulrich Georg Siegmund Gotthard Maria Nestor Schaffgotsch (nie ma go na zdjęciu). Jest bratem hrabiego Carl-Friedrich Gotthard Maria Caspar Melchior Balthasar Ulrich Schaffgotsch z numerem 16, hrabiny Marie Sophie Paula Wilhelmine Antoinette Sidonie (z domu Schaffgotsch) z numerem 14 oraz hrabiny Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13.


8.    IMMANUEL JEBSEN, syn hrabiny Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13. Jego ojcem jest Hans Michael Jebsen z numerem 17. Rodzeństwo: Filipa Jebsen z numerem 2 i Clara Jebsen z numerem 5.


9.    MARIA CLARY, żona hrabiego Christian Clary z numerem 10. Mieszka w Monachium.


10.    CHRISTIAN CLARY, mąż hrabiny Maria Clary z numerem 9 i brat hrabiego Hyeronimus Clary z numerem 22. Jest synem hrabiny Paula Maria Hedwig Margarethe Josephine Schaffgotsch (urodzonej 10.2.1920 roku w Kopicach). Jest praprawnukiem Joanny. Mieszka w Monachium.


11.    MAXIMILIAN SCHAFFGOTSCH, mąż hrabiny Marie Schaffgotsch z numerem 21. Jest ojcem: Christoph Leopold Schaffgotsch z numerem 12, Hugo Schaffgotsch z numerem 18 i Anna Schaffgotsch z numeren 19. Daleki krewny z austryjackiej lini Schaffgotschów (nie kopickiej). Mieszka w Niederleis w Austrii.


12.    CHRISTOPH LEOPOLD SCHAFFGOTSCH, syn hrabiny Marie Schaffgotsch z numerem 21 i hrabiego Maximilian Schaffgotsch z numerem 11, krewnych z austryjackiej lini Schaffgotschów (nie kopickiej).


13.    DESIREE JOHANNA PAULA MARIE HENRIETTE ANNA HEDWIG JEBSEN (z domu SCHAFFGOTSCH), córka hrabiego Hans Ulrich Gotthard Maria Friedrich Leopold Hyazinth Aloysius Edgar Schaffgotsch (urodzonego 10.7.1927 roku w Kopicach). Jest żoną hrabiego Hans Michael Jebsen z numerem 17 i matką Filipa Jebsen z numerem 2, Clara Jebsen z numerem 5 i Immanuel Jebsen z numerem 8. Jej rodzeństwo to: bracia Hans Ulrich Karl Adam Gotthard Maria Christoph Leopold Anton Maximilian Edwin Paul Schaffgotsch z numerem 7 i Carl-Friedrich Gotthard Maria Caspar Melchior Balthasar Ulrich Schaffgotsch z numerem 16, oraz siostra Marie Sophie Paula Wilhelmine Antoinette Sidonie von Eltz (z domu Schaffgotsch) z numerem 14. Hrabina urodziła się w 1962 roku w Rio de Janerio w Brazylii. Mieszka połowę roku w Danii, a połowę w Hong Kong.


14.    MARIE SOPHIE PAULA WILHELMINE ANTOINETTE SIDONIE VON ELTZ (z domu SCHAFFGOTSCH), córka hrabiego Hans Ulrich Gotthard Maria Friedrich Leopold Hyazinth Aloysius Edgar Schaffgotsch (urodzonego 10.7.1927 roku w Kopicach). Jest żoną hrabiego Karl von Eltz (Karl Graf von Eltz) z numerem 15 i siostrą: hrabiego Hans Ulrich Karl Adam Gotthard Maria Christoph Leopold Anton Maximilian Edwin Paul Schaffgotsch z numerem 7, Carl-Friedrich Gotthard Maria Caspar Melchior Balthasar Ulrich Schaffgotsch z numerem 16 oraz Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13. Hrabina urodziła się w 1952 roku w Rio de Janerio w Brazylii. Mieszka we Frankfurcie.


15.    KARL GRAF VON ELTZ, mąż hrabiny Marie Sophie Paula Wilhelmine Antoinette Sidonie (z domu Schaffgotsch) z numerem 14. Urodzony w 1948 roku w Eltville. Mieszka we Frankfurcie.


16.    CARL-FRIEDRICH GOTTHARD MARIA CASPAR MELCHIOR BALTHASAR ULRICH SCHAFFGOTSCH, syn hrabiego Hans Ulrich Gotthard Maria Friedrich Leopold Hyazinth Aloysius Edgar Schaffgotsch (urodzonego 10.7.1927 roku w Kopicach). Jest ojcem dwóch córek: Sofia Alix Marie-Claire Schaffgotsch z numerem 1 i Anna Luisa Maria Antonina Schaffgotsch z numerem 3. Jego rodzeństwo to hrabia Hans Ulrich Karl Adam Gotthard Maria Christoph Leopold Anton Maximilian Edwin Paul Schaffgotsch z numerem 7 i dwie siostry: hrabina Marie Sophie Paula Wilhelmine Antoinette Sidonie von Eltz (z domu Schaffgotsch) z numerem 14 oraz Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13. Urodził się w 1951 roku w Rio de Janeiro w Brazylii. Mieszka w Wiesbaden.


17.    HANS MICHAEL JEBSEN, mąż hrabiny Désirée Johanna Paula Marie Henriette Anna Hedwig Jebsen (z domu Schaffgotsch) z numerem 13. Jest ojcem Filipa Jebsen z numerem 2, Clara Jebsen z numerem 5 i Immanuel Jebsen z numerem 8. Urodzony w Siegen w 1956 roku. Mieszka połowę roku w Danii, a połowę w Hong Kong.


18.    HUGO SCHAFFGOTSCH, syn hrabiego Maximilian Schaffgotsch z numerem 11 i hrabiny Marie Schaffgotsch z numerem 21 (krewnych z austryjackiej lini Schaffgotschów, nie kopickiej). Jego rodzeństwo to: brat Christoph Leopold Schaffgotsch z numerem 12 i siostra Anna Schaffgotsch z numeren 19.


19.    ANNA SCHAFFGOTSCH, córka hrabiego Maximilian Schaffgotsch z numerem 11 i hrabiny Marie Schaffgotsch z numerem 21 (krewnych z austryjackiej lini Schaffgotschów, nie kopickiej). Jej rodzeństwo to: brat Christoph Leopold Schaffgotsch z numerem 12 oraz Hugo Schaffgotsch z numerem 18.


20.    ULRICH ARCO-ZINNENBERG, syn hrabiny Eugenie Maria Hedwig Gabriela Marcella (z domu Schaffgotsch, urodzonej 10.2.1921 roku w Kopicach), praprawnuk Joanny. Jest mężem Teresa Arco-Zinnenberg z numerem 23. Mieszka w Moos na Bawarii.


21.    MARIE SCHAFFGOTSCH, żona hrabiego Maximilian Schaffgotsch z numerem 11. Jej dzieci to: Christoph Leopold Schaffgotsch z numerem 12, Hugo Schaffgotsch z numerem 18 i Anna Schaffgotsch z numeren 19. Daleka krewna z austryjackiej lini Schaffgotschów (nie kopickiej). Mieszka w Niederleis w Austrii.


22.    HYERONIMUS CLARY, syn hrabiny Paula Maria Hedwig Margarethe Josephine ( z domu Schaffgotsch, urodzonej 10.2.1920 roku w Kopicach). Jest praprawnukiem Joanny. Jest bratem hrabiego Christian Clary z numerem 10. Mieszka w Habitzheim.


23.    TERESA ARCO-ZINNENBERG, żona hrabiego Ulrich Arco-Zinnenberg z numerem 20. Mieszka w Moos na Bawarii.

 

 

 

 

  • Autor fotografii: dr. Jarosław Bogacki. Fotografia wykonana przed Pałacem w Kopicach podczas wizyty rodziny Schaffgotsch w listopadzie 2018 roku. Serdeczne podziękowania za udostępnienie. 

bottom of page