Jastrzębia Skała - Ruine Habichstein

"Jastrzębia Skała" (w pobliżu Krasnej Góry) zwana dawniej RUINE HABICHSTEIN to sztuczne ruiny zamku, wybudowane na polecenie Joanny i Hansa Ulricha około roku 1880. 
Było wtedy w modzie posiadanie romantycznych ruin na terenie szlacheckiej posiadłości – celu dalekich spacerów i przejażdżek konnych. 
Dawniej ruiny posiadały taras widokowy z którego można było podziwiać nie tylko Kopice z pałacem Schaffgotschów, ale także przy dobrej widoczności pasmo Sudetów a nawet Karkonosze.
"Jastrzębia Skała" usytuowana jest na północy kompleksu leśnego, niedaleko drogi prowadzącej do Kopic, obok dawnej osady Marszów. 
Leśne wzgórze, na którym wybudowano ruiny, regularnie oczyszczano z nadmiaru drzew i krzaków, mając na względzie jego walory widokowe. Dziś zarośnięta wysokimi drzewami i krzakami budowla wkomponowała się w leśny krajobraz i jedynie miejscowi mieszkańcy wiedzą jak odnaleźć ją w plątaninie leśnych wzgórz i ścieżek.
Zdjęcia - Mariusz Opalony.

Copyright by J.M.Skop © All Rights Reserved 2006 - 2021

tel. +49 172 2309359   |   Impressum  |  Polityka prywatności

  • Facebook Black Round
  • Twitter Black Round
  • Instagram - Black Circle

pałac w kopicach,joanna schaffgotsch von schomberg-godulla,śląski kopciuszek,pałac na wodzie,hans ulrich graf schaffgotsch,kopice,karol godula,karl godulla,gräfin sophie henckel von donnersmarck,schloss koppitz,